پرينت
07
مرداد

اوکراین در حال توسعه و گسترش روابط با ایران می باشد

. Posted in اقتصاد

tigipko     سرویس مطبوعاتی کابینه وزرای اوکراین اعلام نموده که اوکراین و ایران به توسعه صنایع استخراج نفت و گاز و نیز هواپیماسازی علاقمند هستند. در تاریخ 29 جولای سال جاری آقای سرگی تیگیپکو معاون نخست وزیر اوکراین با آقای اکبر قاسمی علی آبادی سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در اوکراین ملاقات نمودند. 

      طرفین مسایل بازرگانی دوجانبه و همکاری علمی و فنی را مورد بحث قرار دادند. آقای تیگیپکو تاکید نموده است که بعد از افت پارسال گردش کالا مابین کشور ها با آهنگ سریع دوباره برقرار می شود. مثلاً صادرات اوکراین به ایران از آغاز سال بیش از 40 درصد و واردات - بیش از 60 درصد افزایش یافته است.

     معاون نخست وزیر اشاره کرد: در خاور نزدیک ایران یکی از شرکای بازرگانی حساس اوکراین می باشد. مهم این است که جزو چشمگیری از صادرات اوکراین به ایران محصولات تکنولوژیهای بالای رشته صنایع ماشین سازی است.

     آقای تیگیپکو همچنین در خصوص بنیه بالای همکاری در زمینه هواپیماسازی اظهار نمود. طوریکه معلوم است ایران در حال حاضر هواپیما های آن-140 را تحت تولید و بهره برداری قرار داده و نیر علاقمند خرید هواپیماهای  آن-148 می باشد. 

     مقام اوکراینی تاکید نمود: علاقمندی متقابل به همکاری در زمینه استخراج نفت و گاز وجود دارد. ایران دارای معادن همگفت این مواد بوده و اوکراین تجربیات چندین ساله و فنآوری های مربوطه را دارد. هر دو طرف تمایلات همکاری متقابلاً سودمند را دارند.

      لازم به ذکر است چندی پیش ایران توافق نامه در خصوص خرید 50 هواپیمای آن-148 از شرکت های هواپیما سازی اوکراین که قسمتی به صورت هواپیماهای ساخته شده و قسمتی به صورت مجموعه های لوازم باشد را به امضا رساند.

مقاله هاى مشابه

در سايت

ما 18 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تماس با ما

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید