پرينت
09
مهر

ایراندر صدد خرید 18 هواپیمای آن-158 در اوکراین می باشد

. Posted in اقتصاد

An 148

 

 ایران در صدد می باشد 18 هواپیمای مسافربری آن-158 را که برای حمل و نقل غیرنظامی مورد استفاده قرار دارد در سازمان دولتی هواپیماسازی آنتونوف بخرد. امروز در نمایشگاه تحت عنوان آویامیر-21طرفین توافق نامه مربوطه را به امضاء رسانده اند.

    خبر مذکور را آقای دمیتری کیوا، رئیس هیئت مدیره سازمان آنتونوف به روزنامه نگاران اعلام نموده است.

     خبرگزاری ر ب ک اوکراین از اظهارات آقای کیوا نقل قول کرده است: توافق نامه در خصوص خرید و تولید هواپیماهای آنتونوف-158 را امضاء کردیم، کارشناسان خود را آماده می کنند، مبادله در مرحله اجرا قرار دارد.

     طبق گفته های نامبرده در اولین مرحله طرف ایرانی قصد دارد دو هواپیما را اجاره نماید.

     به راه اندازی تولید هواپیما ها در ایران در توافق نامه فوق در نظر گرفته شده است. در چارچوب این برنامه منتاژ 60 هواپیما نبز پیش بینی شد.

     آقای کیوا اعلام نمود که حالا هواپیمای آن 158 تحت دوره آزمایشات مربوطه قرار دارد. این هواپیما امکان حمل 86 مسافر را داشته و قیمت آن 27 میلیون دلار ارزیابی می شود.

     رئیس سازمان آنتونوف همچنین ابراز نموده که طرف ایرانی قصد دارد به برنامه منتاژ هواپیماهای آن-140 در شرکت هوایی هسا در شهر اصفهان شدت بیشتری را ببخشد. در حال حاضر 10 چنین هواپیما تحت بهره برداری قرار دارد.

     طوریکه مشخص شده است امروز 5 شرکت هوایی اوکراینی پیش سفارشی تحویل تا 20 هواپیمای مسافربری آنتونوف به مبلغ کل 500 میلیون دلار را انجام داده اند.

     در تاریخ 30 آوریل سال جاری اوکراین و روسیه در خصوص تفکیک کارهای مربوط به ساخت سری هواپیماهای آنتونوف به توافق رسیدند. منتاژ کننده اصلی هواپیماهای آنتونوف-148 مجتمع هواپیماسازی شهر وورونژ می باشد و منتاژ مدل درازتر این هواپیما (آن-158) را سازمان اوکراینی آنتونوف انجام خواهد داد.

مقاله هاى مشابه

در سايت

ما 11 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تماس با ما

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید