پرينت
09
مهر

ایران و اوکراین در خصوص تولید مشترک هواپیما ها به توافق رسیده اند

. Posted in اقتصاد

An 148

      آقای محسن موسوی، مدیر نمایندگی شرکت هسا در اوکراین ضمن مصاحبه با سرویس اوکراینسکی نووینی (اخبار اوکراینی) اعلام نموده که شرکت هواپیماسازی هسا (ایران - اصفهان) قصد دارد تا پایان سال 2014 میلادی 30 هواپیمای آنتونوف-140 را بسازد.

      وی اظهار داشت: قرار است تا سال 2015 30 هواپیما ساخته شود.

      بر اساس گزارش آقای موسوی در حال حاضر شرکت فوق با کارخانه های اوکراینی و روسی در خصوص تحویل قطعات تولیدی برای ساخت هواپیمای آن-140 مذاکرات دارد. 

     مدیر نمایندگی هسا تاکید نموده که این شرکت پیشنهادی را مطرح کرده تا قطعات تولیدی مذکور به قیمت های پایین تر فروخته شود تا تولید هواپیما ها با صرفه تر باشد. 

     وی همچنین اضافه نمود که هسا تا به حال 10 هواپیمای آن-140 را ساخته است و 8 از آنها در ایران مورد بهره برداری قرار دارد.

      علاوه بر این بر اساس اظهارات آقای دمیتری کیوا، رئیس هیئت مدیره سازمان اوکراینی آنتونوف در نمایشکاه تحت عنوان آویا میر-21، اوکراین و ایران موافقت نامه در خصوص خرید و تولید هواپیماهای آن-158 را به امضاء رسانده اند. 

     طبق گفته های نامبرده هسا در صدد است 20 هواپیما بخرد. همچنین طرفین به توافق رسیده اند خط تولیدی مشترک 60 هواپیما را در ایران به راه بیاندازند. 

     بر اساس گزارش سرویس اخبار اوکراینی در سال 1999 کارخانه هسا خط تولیدی هواپیماهای آن-140 به راه انداخته بوده و اولین همین گونه هواپیما در سال 2001 ساخته شد.

     در سال 2005 سازمان آنتونوف به شرکت هسا پیشنهادی داده بود بر پایه زیربنا و توانمندی های طرف ایرانی  خط تولیدی هواپیماهای مسافربری منطقه ای آن-148 را دایر نمایند. 

منابع: اخبار اوکراینی و سرویس خبری لنتا رو. 

مقاله هاى مشابه

در سايت

ما 22 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

تماس با ما

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید